Standard.al

Shkëndija-Totenhem/ Tronditet Zhoze Murinjo, kuqezinjtë e Gjokës shënojnë golin e barazimit (VIDEO)

0

Ka startuar në orën 20:00, në stadiumin “Todor Proeski” të Shkupit, përballja mes Shkëndijës së Tetovës dhe Totenhemit, e vlefshme për raundin e tretë të Ligës së Europës. Edhe pse shënset janë minimale në letër, kuqëzinjtë e drejtuar nga Ernest Gjoka, do të tentojnë të bëjnë një paraqitje dinjitoze përballë “gjelave” të Londrës, që janë një ndër skuadrat më të forta të Premier Ligës angleze.

bandicam 2020-09-24 20-06-07-303

Pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare. Vlen të theksohet fakti se Murinjo e ka vlerësuar maksimalisht këtë përballje, duke hedhur në fushë shumë prej lojtarëve titullarë, me përjashtim të sulmuesi Kejn dhe portieri Loris, që nuk janë preferuar nga minuta e parë.

bandicam 2020-09-24 21-12-41-065

LIVE: SHKËNDIJA – TOTENHEM 1-1

Nafiu / Lamela 4′

FORMACIONET ZYRTARE:

Shkendija5

Totenhem

PANORAMASPORT.AL

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.