Standard.al

Horoskopi/ Ja parashikimi i yjeve për ju sot

0

Dashi

Planetet  do të bëjnë që emocionet të mbizotërojnë sot. Mos u merrni me mendime apo dyshime negative që do të gjeneronin kontraste dhe keqkuptime. Hëna në Bricjap mund t’ju ​​bëjë të bini nga tigani në zjarr, prandaj më mirë të mos llogarisni në të. Mendimet e thella e mbushin mendjen tuaj dhe do të ndikojnë negativisht në perceptimin që keni ju për gjërat. Po në lidhje me heqjen nga priza për një kohë si mendoni? Do të ishte gjëja e duhur të shkëputeshit për pak kohë nga rutina e ditës së përditshme.

Demi

Vendosmëria dhe vullneti  do të mbështesin zgjedhjet tuaja këtë të premte.  Veproni shpejt, hiqni çdo dyshim dhe mbajeni situatën në dorë. Pritet një performancë e shkëlqyeshme e biznesit, ju do të jeni në gjendje të merrni kënaqësi duke treguar të gjithëve se kush jeni. Në mbrëmje, hiqni dorë nga sugjerimet e një marrëdhënie romantike, duke e lënë partnerin tuaj t’ju udhëheqë.

Binjakët

Thesht merrni një  moment  rikuperimi, për sa kohë që dini të veproni me mençuri. Fantazia, imagjinata dhe krijimtaria do të jenë armët tuaja më të mira.  Përqëndrohuni në këto cilësi për të ndryshuar punën tuaj, cilado qoftë ajo. Të jesh me të tjerët do të jetë argëtuese dhe më e lehtë sesa pritej. Një mbrëmje shoqërore do t’ju ndihmojë të harroni zhgënjimet dhe shqetësimet.

Gaforrja

Kundërshtimi i Hënës me shenjën tuaj ndjek një rrugë të përpjetë. Për sot, moderoni shpenzimet tuaja dhe mos provoni fatin tuaj në lojë. Edhe nëse nuk jeni tipi që keni frikë nga lodhja, nuk do të jeni në gjendje të lëvizni pa probleme. Itenerari juaj nuk vihet në dyshim, por kohët e udhëtimit mund të jenë më të gjata. Sa i përket dashurisë jeni duke lundruar në ujëra të qeta dhe romantike.

Luani

Situatat më interesante dhe profesionale do të jenë për ata që kanë një aktivitet ndryshe nga të tjerët.  Biznesi juaj do të shkojë mirë sot dhe nuk do të ndjeni presion nga fluksi i punës. Vëmendja, saktësia dhe organizimi, sot me të vërtetë do të sjellin ndryshime në të gjitha gjërat që ju do të bëni. E gjithë dita do të shkojë duke pasur një intuitë frike, mirëpo nuk keni pse shqetësoheni pasi yjet janë me ju.

Virgjëresha

Disa përfitime janë në rrugën e duhur, por ju kurrë nuk duhet të tërhiqeni, prisni pasi momenti juaj po afrohet.  Edhe kur rezultati i një marrëveshje duket shumë më larg sesa pritej tregoni durim dhe vendosmëri.  Me mbështetjen e Hënës dhe Jupiterit, thjesht nuk mund të hiqni dorë dhe të humbni një shans të mirë. Sidoqoftë, kënaqësitë nuk do të mungojnë ju mund t’i ndani ato me të dashurit tuaj.

Peshorja

Yjet rekomandojnë një pauzë të këndshme për reflektim, e dobishme për ata që po luftojnë me një problem familjar. Mendimet dhe shqetësimet mund të grumbullohen dhe t’ju predispozojnë për momente lodhjeje. Nëse flasim për dashuri, mos i gënjeni ata që ju duan përkundrazi përpiquni të flisni dhe të tregoheni realistë. Mos e refuzoni këshillën e mençur për dashurinë nga miqtë.

Akrepi

Në dashuri mund të bëni dhe të zhbëni si të doni. Ju keni një hijeshi delikate dhe magnetike, çmimet tuaja janë në rritje të shpejtë. Ju nuk keni nevojë për miratimin e të tjerëve për të vazhduar në rrugën tashmë të ndërmarrë me sukses! Dita ju favorizon në shumë mënyra, duke mos përjashtuar edhe atë financiare. Lëvizjet strategjike në punë do t’ju çojnë drejt suksesit.

Shigjetari

Në punë, është koha të korrni përfitimet e angazhimit tuaj, veçanërisht në lidhje me aspektet financiare. Ju do të gjeni përgjigjet që kërkoni, siguritë që dëshironi dhe do të merrni rezultate të mira falë komunikimit dhe simpatisë që do të mund të zgjoni te ata që janë rreth jush. Si çift, partneri do u thotë po kërkesave tuaja, ai do t’ju përkëdhelë shumë dhe plotësojë çfarë ju  dëshironi.

Bricjapi

Hëna, Jupiteri dhe Plutoni ju sponsorizojnë.  Ata sjellin para në xhepat tuaj dhe në llogarinë tuaj bankare. Një e premte e gjallë dhe joshëse për lajmet që do t’ju propozohen. Nëse jeni në disponim për ndryshime, nga pamja, tek ambientet, tek miqtë për tu shoqëruar, sot do të keni dritën jeshile. Në dashuri ka shumë për të sqaruar, por tërheqja për partnerin  do të bëjë  mrekulli duke harruar çdo diskutim që keni lënë pezull.

Ujori

Një shqetësim i caktuar do t’ju shoqërojë gjatë gjithë ditës. A është marrëveshja e partneritetit në prag të një krize? Diskutimet dhe keqkuptimet mund të jenë rendi i ditës, intoleranca mund të arrijë nivele gatishmërie. Prandaj merrini me qetësi dhe shpresoni që çdo gjë do të rregullohet. Zereni kohën tuaj të lirë duke bërë të gjitha gjërat që ju dëshironi të bëni dhe do të shihni se si humori i keq do të zhduket nga fytyra juaj.

Peshqit

Falë mbështetjes së yjeve dhe aftësisë suaj, do të lëvizni midis angazhimeve të një dite plot mundësi dhe plot takime.  Mbase në mesin e këtyre do të jetë dikush  që do t’ju befasojë në një mënyrë më se të këndshme. Në fushën profesionale, lodhja nuk ju tremb, veçanërisht pasi transmetohet hipoteza e një avancimi ose e një rritje adekuate të pagës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.