Standard.al

Bajern Mynih-Sevija/ Goli i Okampos, spanjollët shtangin bavarezët

0

Ka startuar në orën 21:00, në stadiumin “Arena Pushkash” të Budapestit, Superkupa e Europës mes Bajernit të Mynihut dhe Sevijas.

Bavarezët e Flik, arritën të dilnin triumfues në Ligën e Kampionëve, duke fituar trofeun në prestigjioz për klube, ndërkohë në krahun tjetër, Sevija, fitoi trofeun e dytë më të rëndësishëm për klube në Europë, pra Ligën e Europës.

Gjermanët mposhtën në finale PSG-në me rezultatin 1-0, ndërkohë që Sevija arriti t’ia dilte ndaj Interit të Kontes duke fituar me përmbysje. Në sfidën e sotme, të dy trajnerët kanë hedhur në fushë futbollistët më të mirë që kanë në dispozicion, duke synuar një tjetër trofe jo pak të rëndësishëm.

LIVE: BAJERN MYNIH – SEVIJA 0-1

Okampos 13′ (p)

FORMACIONET ZYRTARE:

Bajern

Sevija

PANORAMASPORT.AL

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.