Standard.al

Suarez kalon ‘falas’ tek Atletico Madrid…

0

Barcelona ka liruar Suarezin falas për tek Atletico Madrid. Uruguajani nuk do të ketë më problem të transferohet tek madrilenët pas takimit të përfaqësuesve të tij me Bartomeun.

Për shkak të moshës dhe dështimit sezonin e fundit, Suarez nuk pëlqehej më tek katalanasit. Atletico Madrid do të paguajë vetëm 4 milionë euro për 33-vjeçarin teksa do i japë gjysmën e rrogës që merrte tek blaugranët, nga 30 mln euro në 15 mln euro.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.