Standard.al

Superliga bojkoton, Vasili: Rama miraton brenda natës ligje për oligarkët, për ligjin e sportit nuk ka kohë

0

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për heshtjen e qeverisë ndaj protestës së futbollit shqiptar.

Në një deklaratë në Facebook, Vasili shprehet se përfaqësuesit e futbollit i kanë kërkuar qeverisë një ligj dinjitoz dhe që i përgjigjet sfidave kohës, por qeveria merret me koncesionet dhe jo me problemet e sportit.

Postimi i plotë:

Rilindja e urren futbollin dhe nuk i ben pershtypje qe vetem ne Shqiperi nuk luhet futboll si ne asnje vend te Europes.

Rilindja ben ligje brenda nates per koncesionet miliardere te oligarkeve kurse per ndryshimet ligjore per sportin nuk ka kohe.

Rilindja brenda nates ndryshon Kushtetuten per votat ndersa ligjet per sportin nuk i ndryshon “dot”.

Mijra njerez te bote se futbollit shqiptare si lojtare, stafe traineresh dhe mijra punonjes te tjere ndihmes jane te bllokuar per shkak te nje kryeministri dhe nje qeverije, destruktive dhe te paafte qe vetem prishin gjithshka.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.