Standard.al

I nguli thikën në zemër 33-vjeçarit, flet djali ish-drejtorit të PS: Më shau shumë keq…

0

Një krim i rëndë ka ndodhur mesditën e djeshme në qytetin e Durrësit, ku mbeti i vrarë një djalë 33-vjeçar pas disa goditjeve me thikë nga Arbër Kote 26-vjeç. Gjithçka nisi me parkimin e një makine, ku viktima kishte parkuar keq dhe nuk po i lironte rrugën 26-vjeçarit. Ky i fundit nxorri thikën dhe e qëlloi disa herë derisa e la të vdekur. Arbër Kote ka pranuar krimin e rëndë ndërkohë që ka theksuar se e ka ndërmarrë aktin për vetëmbrojtje.

26-vjeçari deklaron:

I kërkova të më lironte rrugën sepse kishte parkuar keq, ai reagoi shume ashpër. Me fyeu dhe me qëlloi me grushte. Për vetëmbrojtje nxora thikën dhe e qëllova pasi me goditi disa herë. Jam penduar që lejova që konflikti të përshkallëzonte, pasi duhet ta kisha toleruar. Por me fyeu dhe shau shumë keq. Gjithçka ndodhi shumë shpejt. Nuk kisha për qëllim ta vrasja. Thjesht mendova vetëm të mbrohesha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.