Standard.al

Kryemadhi: Basha do jetë kryeministër! Meta si ministër i Brendshëm? Ndoshta…

0

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi komentoi në Çim Peka LIVE komentoi edhe spekulimet se kush do jetë kandidat për kryeministër i opozitës së bashkuar.

“Lulzim Basha është kandidati i opozitës së bashkuar për kryeministër. Ai është kryetari i opozitës, ai do jetë kryeministër,” tha ajo.

Ajo i quajti thashetheme rrugësh lajmet se Ilir Meta do të lërë presidencën dhe do të marrë postin e kryeministrit.

Por ajo nuk e rrëzoi mundësinë që Ilir Meta të marrë postin e ministrit të Brendshëm.

“Po e pati qejf Ilir Meta…,” tha ajo, duke shtuar se kjo është çështje e marrëveshjeve politike.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.