Standard.al

Komentet e Rulit për Berishën/ Gjekmarkaj e thotë qartë: Ky debat nuk e ndihmon opozitën

0

Gjate emisionit Çim Peka LIVE u komentuan edhe deklaratat e Genc Rulit për Sali Berishën dhe reagimi i këtij të fundit se ai nuk është në PD për karrierë, por sepse do e vazhdojë betejën e tij deri në fund për rikthimin e PD në pushtet.

Analisti Agron Gjekmarkaj tha se “po përpiqen ta kompleksojnë Bashën te raporti me Berishën”.

“Por qenia e Berishës është aset, qoftë edhe për këshillat për Bashën. Ai është një lojtar ballkanik. Ky debat nuk e ndihmon opozitën. Opozita e ka shefin e tij, është Basha.

Nëse investohet shumë te këto debate, ajo që dëmtohet është opozita,” tha Gjekmarkaj.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.