Standard.al

Eksperti i arsimit: Kryeministri në ikje rrit çmimet e librave për klasat e teta dhe të nënta

0

Eksperti i Arsimit, Ndriçim Mehmeti, në një postim në Facebook ka denoncuar rritjen e çmimit të librave për klasën e tetë dhe të nëntë.

 

“Kryeministri ne ikje Rama dhe qeveria rrisin çmimet e teksteve.

Nderkohe qe kryeministri ne ikje Rama dhe qeveria propaganduan tekstet falas per nxenesit nga klasa 1-7, nuk harruan te rrisin çmimet per tesktet shkollore te klases 8 dhe 9, jane edhe me te shtrenjtat ne gjithe arsimin e detyruar. Drejtuesit dhe mesuesit e shkolles detyrojne prinderit te paguajne 6% me shume se nje vit.me pare dhe kjo me urdher nga larte dhe me nje arrogance te dukshme edhe ne menyren e komunikimit. Kjo eshte dhurata qe kryeminstri Rama u bene 80 mije nxenesve dhe prinderve te tyre ne prag te fillimit te vitit te ri shkollor”, shkruan Mehmeti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.