Standard.al

Pas humbjes/ Kjo është renditja e Shqipërisë në Grupin 4 të Ligës së Kombeve…

0

Shqipëria humbi 1-0 kundër Lituanisë, duke zhvilluar një nga ndeshjet më të dobëta që nga koha kur Edi Reja është ulur në stolin kuqezi.

Më të vendosur miqtë, që arritën një fitore historike në “Air Albania”, sepse kishin 4 vite pa fituar një ndeshje zyrtare, që nga 11 tetori i vitit 2016, teksa festonin 2-0 kundër Maltës.

Pas kësaj humbje, Shqipëria pozicionohet në vendin e dytë me 3 pikë të grumbulluara po aq sa kryesuesit e Kazakhstanit, ndërsa Bjellorusia dhe Lituanisë respektivisht në vendin e 3-të dhe të 4-t.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.