Standard.al

Skandal me dosjen 339/ Lirohen të gjithë komisionerët e PS, por jo ata të PD e LSI

0

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar ne Facebook, denoncimin e nje qytetari rreth SPAK dhe menyres jo korrekte te funksionimit.

Berisha shkruan se SPAK ka vetem komisioneret e PD dhe LSI, te cilet nuk pranuan te shesin voten Gjushit dhe bandave te tij.

Postimi i plote:

Histori turpi!
Spak perdoret si zagar i narkopartise?

Arreston komisioneret me urdher te partise se vet.
Pastaj thote se ky arrestim nuk eshte kompetece e tij.

Se fundi lirohen te gjithe narkokomisioneret e PS.
Mbahen ne burg vetem komisioneret e PD dhe LSI, te cilet nuk pranuan te shesin voten Gjushit dhe bandave te tij.

Kjo eshte narkodrejtesia e narkopartise.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje
Doktorr Berisha!
Dua te ndaj me ju nje absurditet dhe shqetsim real…!?
Ne fund te korrikut 2020 u arrestuan nga SPAK disa komsioner te zgjedhjeve te vitit 2017 ne disa fshatra te shijakut. Te djatht dhe te majt…
Pastaj rezultoi se SPAK nuk ishte autoriteti per nje arrestim te tille!?
Sot pas me shume se 40 dit kemi nje panorame te tille:
Te gjith perfaqesuesit e PS jan liruar, arrest shtepie!?
Perfaqesuesit e PD dhe te LSI-s vazhdojn te jen ne burg… !??
Si e dhene i referohem fashtit shetel, Bashkia Shijak…
Mos valle kjo eshte barazia perballe ligjit??
Per dijeni keto perfaqesues sot gjenden te burgosur se nuk pranuan te shesin voten, sepse megjithe dhunen policore, paran dhe ndikimin e grupeve mbeshtetes te vangjushit rezultati ishte me 3(tre) vota plus per PS … ??
Mos kjo tregon qe hakmarrja vazhdon ndaj atyre qe nuk bejn pazar me voten e lire??
Per dijeni…
flm doktorr Berisha.
Zoti ju bekoft familjarisht.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.