Standard.al

Shqipëria fiton 2-0 ndaj Bjellorusisë, shënon Cikalleshi dhe Bare

0

Shqipëria  fiton 2-0 ndaj . Në Minskj kuqezinjtë kanë qenë të qetë, dominantë dhe taktikë gjatë gjithë lojës.

Të besuarit e Reja-s e nisën mirë pjesën e parë teksa  në minutën e 23-të me një goditje nga jashtë zonës, i ndihmuar dhe nga një devijim i Bares çoi topin në cepin e majtë të portierit Gutor për ta ndalur në rrjetë.

Në të dytën ritmi ra disi, por Odise Roshi me freskinë dhe shpejtësinë e tij i dha një asist mesfushorit Bare që e dërgoi në rrjetë topin për të dyfishuar shifrat.

Shqipëria luan ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve, teksa pas 3 ditësh kthehet për të luajtur ndaj Lituanisë në ”Air Albania Stadium”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.