Standard.al

Çfarë kanë rezervuar yjet për ju – Horoskopi ditor, 5 shtator 2020

0

Dashi

Sa keq për të filluar fundjavën me Hënën në shenjën tuaj.  Migrena sot do të jetë një shoqëruese e vazhdueshme e cila do të ketë një ndikim të madh në lëkurën dhe pamjen tuaj. Por,  një mëngjes i shëndetshëm dhe i lehtë, i bërë me mjedra itegrale dhe çaj jeshil stomaku juaj do të kthehet në rregull dhe koka juaj do të ndalojë së dhemburi.

Demi

Një ditë e mirë pritet të jetë për ju në kundërshtim me atë që ndodh me shenjat e tjera. Për mbështetje do të keni Venusin  në shenjën tuaj.  Nuk do të keni asgjë për t’u ankuar në pjesën e përparme të zemrës, nëse ka pasur diçka për të sqaruar me partnerin tuaj ju jeni përsëri i butë dhe tolerant. Kujdes me ushqimin, mos e tepëroni.

Binjakët

Një ditë e lumtur i pret të gjithë ata që kanë synime me dike, duke e bërë atë mik shpreson të krijojë një marrëdhënie edhe më intensive dhe më të komplikuar, deri në transformimin e saj në dashuri. Mundësitë janë atje, por ato nuk kalojnë përmes dialogut, përkundrazi përdorin shikimin dhe gjuhën joverbale. Flisni pak sot, por energjia që vendosni për gjithçka që bëni është më shumë se elokuente!

Gaforrja

Fundjava thumbuese me Hënën, yllin juaj udhëzues do të jetë në konflikt me Plutonin dhe Jupiterin. Kaloni nga momentet e eksitimit dhe euforisë, te të tjerët të errësimit total, nga hiperaktiviteti te përtacia dhe anasjelltas! Një e shtunë e mërzitshme për ata që përballen me çështje ligjore ose financiare. Numëroni deri në 20 përpara se të ndërmerrni masa dhe të merrni ndonjë vendim!

Luani

Hëna në favorin tuaj, ky është një lajm i mirë sepse ju mbron ju, të drejtat tuaja, miqësitë tuaja. Ata që mund të nisen për një udhëtim do të fitojnë disa miq. Dashuri do të jetë e ëmbël, partneri juaj duhet të të jetë falenderues për gjithçka që ti bën për të.  Marrëdhënia me fëmijët është gjithashtu paqësore, shumë e keqe që në një moment ju zemërojnë duke ju kërkuar rritje të parave të xhepit nëse nuk kanë bërë asgjë për ta merituar.

Virgjëresha

Mund të ndodhë që një ngjarje e papritur do t’ju vendosë  përpara një rreziku financiar. Nuk  duhet të shqetësoheni, në të vërtetë brenda pak ditësh do të jeni në gjendje të përfitoni nga kjo situatë e pasigurisë. Le te flasim per dashurine. Nëse jeni duke jetuar një marrëdhënie të rëndësishme si çift, mos lejoni që të tundoheni nga thirrjet për risi. Intuitat dhe ndjenjat tuaja janë të besueshme, merrni parasysh këtë!

Peshorja

Nën zjarrin e hënës , atmosfera sentimentale bëhet e flaktë. Grindjet me partnerin janë në rendin e ditës, edhe sepse menjëherë dilni në përfundime dhe nuk pranoni të kompresuar. Shumë keq sepse arsyet e diskutimeve tuaja janë të kota dhe nuk ndikojnë në asnjë mënyrë në vlerat themelore të lidhjes. Kujdes me vendimet që merrni pasi do të pendoheni për ato vendime të cilat i merrni në nerva dhe sipër.

Akrepi

Hëna në shtëpinë e shëndetit tregon se kjo është dita e duhur për të bërë një vlerësim të gjendjes suaj psikofizike. Çdo kontroll parandalues ​​do të ndihmojë në shëndetin tuaj, Një seancë relaksimi do të ishte ajo e cila do t’ju nevojitej në këto momente. Për ata që janë të martuar, gjithçka duhet të vazhdojë mrekullisht, gjallëria fizike dhe pasioni do t’i bëjnë ata të përjetojnë emocione shumë të forta.

Shigjetari

E shtuna do të jetë e  freskët, por kini kujdes që të mos paguani një çmim shumë të lartë në jetën tuaj të dashurisë. Asgjë nuk është më e rëndësishme sesa mirëqenia dhe qetësia. Harroni angazhimet tuaja, bëjeni veten të padisponueshëm dhe bëni atë që ju pëlqen më shumë. Nëse jeni beqar, një mesazh i papritur në celularin tuaj, i cili do të përmbajë një ftesë për një darkë ose një party shoqërore, do t’ju mbushë me gëzim.

Bricjapi

Fjalët kyçe që do të përdoren në këtë ditë duhet të jenë të qeta, diplomaci dhe durim. Hëna negative ju shqetëson ndjeshmërinë, duke ju bërë nervoz, si në shtëpi ashtu edhe jashtë. Në familje, një problem i vjetër mund të përsëritet. Do të duhet vullneti i mirë për të dalë nga ai problem! Miqësitë janë burimi juaj i shkëlqyeshëm në këtë kohë dhe ju do të jeni në gjendje t’i shfrytëzoni ato me shkathtësi.

Ujori

Ju pret një ditë super. Nëse doni emocione të forta, do të keni disa aktivitete të cilat do t’ju mbajnë me zemër të ngrirë. Kërkim, eksplorim, shfletim në internet gjithçka, sot do të jetë e lehtë për ju dhe do të shpërblejë efikasitetin tuaj, vlefshmërinë e metodave të përdorura dhe organizimin tuaj të patëmetë. Nëse udhëtoni do të arrini gjëra të mëdha, por sigurisht që do të keni edhe një takim të rëndësishëm.

Peshqit

Mos prisni të jeni të suksesshëm vetëm me sharm, por gjithashtu përpiquni të keni argumente të vlefshme, praktike dhe bindëse. Nuk është vetëm përshpejtuesi, shpesh duhet të përdorni edhe frenat! Ju keni të gjitha cilësitë e nevojshme për të qenë të suksesshëm në fushën sociale. Jeta në çift vazhdon, por problemet që lidhen me shtëpinë, paratë ose lagjen po rriten dukshëm.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.