Standard.al

Teuta fiton Superkupën e Shqipërisë ndaj Tiranës, Meta: Urime në 100-vjetorin e ekipit!

0

Teuta është fituese e Superkupës së Shqipërisë, pasi mposhti 2-1 kampionët e Tiranës në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Në “Elbasan Arena”, durrsakët do të kalonin në avantazh që në minutën e 22-të, me Hebajn i cili përfitoi nga një gabim i portierit Lika. Pas kësaj fitore ka reaguar edhe presidenti Ilir Meta.

“Për herë të parë Superkupa e Shqipërisë shkon në Durrës! 🏆👏
Urime Teutës dhe të gjithë tifozëve të saj për fitoren e këtij trofeu të rëndësishëm në 100-vjetorin e ekipit!”, shkruan në facebook Meta.

Fotografia e Ilir Meta
Fotografia e Ilir Meta

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.