Standard.al

“I mbyturi të mbyt…”/ Maliqi: Ramziu mirë vetë është mbytur me zullume, por po mbyt popullin në borxhe

0

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar lidhur me lajmin se qeveria ka kërkuar 80 milionë euro borxh te Banka Botërore për koncesionet. Në një postim në Facebook, Maliqi shprehet se “Rama shkatërroi demokracinë duke zaptuar institucionet, po shkatërron dhe ekonominë dhe të ardhmen e vendit në BE”.

Postimi i plotë

I mbyturi te mbyt.Ramziu mire vet eshte mbytur me zullume,krim,droge,korrupsion por po mbyt popullin ne borxhe.Mire qe e varferoj dhe cpopulloj popullin por rriti taksat dhe borxhin publik 2 fish.Borxh tek BE,borxh tek Banka Boterore,borxh miliona euro tek Agon Channel.Ky faqezi pasi shkaterroj demokracine duke zaptuar institucionet,po shkaterron dhe ekonomin dhe te ardhmen e vendit ne BE.Emergjente Rrezimi i tij,krijimi i nje Qeverie tranzitore sa me shpejt per te organizuar zgjedhjet te lira.Vendi ne rrezik.Revolucioni demokratik dhe Rotacioni politik i pashmangshem.🇦🇱🇪🇺🇺🇸.

 

 

Qeveria kërkon sërish 80 milionë USD kredi tek BB për koncensionet

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.