Standard.al

Zbardhen formacionet/ Inter sfidon Sevilla-n në finalen e Europa League

0

Inter do të sfidojë sot në finalen e Europa League spanjollët e Sevilla-s. Këta të fundit janë rekordmenë pasi kanë fituar më shumë se çdo ekip tjetër trofeun e Europa League, plot 5 herë.

E vetmja mungesë e të dyja skuadrave sot do të jetë Vecino i Inter, por Conte ka menduar për një mesfushë me Barellan, Brozovic, Gagliardinin dhe Young me D’Ambrosion nga krahët. Sulmi do të jetë Lukaku- Lautari. Kurse Sevilla do të luajë me treshen Suso, De Jong dhe Ocampos.

Sevilla: Bounou; Jesus Navas, Kounde, Diego Carlos, Reguilon; Banega, Fernando, Jordan; Suso, De Jong, Ocampos.

Inter: Handanovic; Godin, De Vrij, Bastoni; D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Lukaku, Lautaro Martinez.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.