Standard.al

Zyrtare, talenti i Hammarby i bashkohet Milanit…

0

Emil Roback është zyrtarisht lojtar i Milanit. Në tekstin e deklaratës së klubit suedez shkruhet:

“Hammarby ka arritur marrëveshje me Milanin për transferimin e Emil Roback. Sulmuesi i talentuar 17-vjeçar largohet nga klubi dhe ai do të vazhdojë karrierën e tij në një nga klubet më të mëdha në botë. Vitin e kaluar Emil Roback nënshkroi një kontratë me ekipin e parë Hammarby-t, pas tre vjetësh në akademinë e klubit. Prej kohësh kishte interes nga klube klube të ndryshme dhe tani është e qartë se sulmuesi do të largohet nga Hammarby për t’u bashkuar me Milanin”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.