Standard.al

‘Sekseri me uniformë u merr nga 50 euro emigrantëve’

0

Emigrantët shqiptarë po kalojnë një moment të vështirë në pritje për të kaluar kufirin në Kakavi drej Greqisë, ku radha ka kaluar më shumë se 10 kilomentra dhe shteti shqiptar akoma nuk ka dhënë asnjë zgjdhje apo ndihmë.

Por një denoncim i rëndë është bërë nga emigrantët të cilët presin të kalojnë kufirin, ku sipas tyre oficerët e policisë shqiptare u marrin nga 50 euro për të kaluar kufirin pa radhë.

Në një positim të ish-kryeministrit Sali Berisha, denoncuesi ka shpjeguar sesi ndodhë kjo procedurë, ku polici pasi u merr 50 euro, qytetaret futen në makinën e policisë për të shkuar drejt doganes.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Kjo eshte ndihma e vetme per emigrantet ne Kakavi nga Edvin Hajduti.

Sekseri me uniforme u merr nga 50 euro emigranteve per ti kaluar pa rradhe!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje doktor!

Skandal me permasa te medha nga policia e inkriminuar e rilindjes,polici ne vidio ju merr 50 euro qytetareve per ti kaluar jashte radhe,taktika qe perdor ky punonjes policie eshte:

Pasi ju merr 50-çen euro emigranteve ju merr makinen vet e tyre,dhe qytetaret futen ne makinen e policise per te shkuar drejte doganes!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.