Standard.al

Infektohet Sara Hoxha: Virusin e mora në Dhërmi. Ja këshillat e mia…

0

Një tjetër person publik iu është shtuar listës së personave të infektuar me COVID-19.

Trashëgimtarja e “Top Media”, Sara Hoxha, ka zbuluar se është me koronavirus. Nëpërmjet rubrikës “Ask me a question” në Instagram, Sara është pyetur nga ndjekësit se nëse është e sigurtë që të udhëtohet gjatë një pandemie. Ajo këshilloi të gjithëve që të ruanin distancën duke treguar fillimisht se është infektuar në Dhërmi, teksa ka qënë me pushime.

“Duke qenë se virusin e mora në Dhërmi, me shumë gjasa është ok. Nëse mbrohesh në ambiente të mbyllura dhe aty ku mundesh mban distancë, duhet të jetë në rregull. Nuk jam eksperte, kështu që bëni kërkimet tuaja dhe besoni atë që mendoni.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.