Standard.al

Denoncimi nga Boçi: Pothuajse i gjithë personeli mjekësor në Elbasan me Covid-19

0

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, ne nej psotim ne Facebook  thotë se në Elbasan, situata me Covid-19 është katastrofike.

Statusi i plote:
Situatë katastrofike e Covid-19 në Elbasan.
Pothuaj gjithë personeli i Njësisë vendore të kujdesit shëndetësor, rezulton pozitiv.
Situata është lënë në rënie të lirë dhe totalisht jashtë kontrollit.
Asnjë karantinim, apo teste për rrethin e kontakteve të të prekurve.
Rreziku është permanent dhe neglizhenca qeveritare absolute.
Asnjë masë nga Ministria e Shëndetësisë për të pamundësuar përhapjen e virusit nga kjo strukturë e shëndetit parësor, kur dihet që kontaktet e tyre me publikun janë të shpeshta.
Rama e Manastirliu flasin nga kullat e… detit.
Vetëm një Zot e di se si do shmanget katastrofa shëndetësore që po troket, sepse qeveria pa zot ka marrë pushime të gjata.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.