Standard.al

Pas humbjes ndaj Lyon, shkarkohet Sarri! Një tjetër Mauricio vjen në kampin juventin

0

Maurizio Sarri është shkarkuar nga Juventusi, pasi eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Trajneri italian nuk arriti të kualifikonte Zonjën e Vjetër në çerekfinale të garës më të madhe për klube në Evropë, duke u eliminuar nga Lyoni. Sipas asaj që raporton gazetari Fabrizio Romano dhe Goal.com, Sarri është shkarkuar, derisa kampioni i Serie A tashmë ka gjetur zëvendësuesin e tij.

Mauricio Pochettino është kandidati më serioz për të marrë drejtimin e skuadrës italiane, gjersa është aktualisht është i papunë. Argjentinasi ishte shkarkuar nga Tottenham Hotspuri në fund të vitit të kaluar, ndërsa tani është i gatshëm që të drejtojë një skuadër dhe ajo mund të jetë Juventusi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.