Standard.al

Ishte infektuar me koronavirus, ndërron jetë fotografi i njohur shqiptar

0

Ndahet nga jeta në moshën 80 vjeçare fotografi i njohur kosovar Agush Qorri, pasi humbi betejën me koronavirusin.

Fotografi është babai i dy dëshmorëve që dhanë jetën për lirinë e Kosovës.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë të afërmit e të ndjerit.

“Të dashur miq, është ndarë nga jeta fotografi i mirënjohur Agush Qorri.

Ju njoftojmë së pas një betejë të shkurtër më COVID-19, Sot në ora 2:15 e mëngjesit në moshën 80 vjeçare është ndarë nga jeta Agush Qorri.

Agush Qorri njihet si fotograf që nga viti 1967 dhe prindi i dy dëshmorëve.

Famijaret kanë njoftuar se për shkak të pamundësisë ceremonia mortore do të bëjnë vetëm me rrethin e ngushtë famljar”, shkruhet në njoftimin për vdekjen e fotografit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.