Standard.al

Europa League: Copenhagen përmbysje historike, Shakhtar mposht lehtësisht Wolfsburg

0

Futbolli europian është kthyer me një fitore historike. Copenhagen, në fakt, ka mundur 3-0 Basaksehir në ndeshjen e kthimit të 1/8-ave të Europa League dhe është kualifikuar për herë të parë në fazën çerekfianle të një kompeticioni europian.

Ka qenë një kualifikim me përmbysje për danezët, të cilët ishin mundur 1-0 në ndeshjen e parë të Turqi.

Është kualifikuar në çerekfinalet e Europa League edhe Shakhtar Donetsk, që ka fituar gjithashtu 3-0 në kundër Wolfsburg-ut në ndeshjen e kthimit të 1/8-ave. Edhe ndeshja e parë është fituar nga ukrainasit, që kanë triumfuar 2-1 në Gjermani.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.