Standard.al

FOTO/ “Djajtë e Kuq” zbulojnë fanellën e re për sezonin 2020/21, ja teknika inovative e përdorur

0

Manchester United ka zbuluar fanellën e re për sezonin 2020/21, të cilën do të kenë mundësi ta veshin në Ligën e Kampionëve, pasi “Djajtë e Kuq” siguruan kualifikimin pas vendi të tretë në Premierligë.

Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, e ka theksuar ADN-në e klubit që nga ardhja e tij në Old Trafford dhe dizajni i fundit i “Djajve të Kuq” nga Adidas e ka pasur synim të mos ikë nga tradita e klubit anglez.

“Kjo fanellë e re është prodhuar përmes një teknike inovative të quajtur ‘ngjyrosje hapësinore’ që e jep mundësinë të ngjyrosen fije të caktuara individualisht dhe në gjatësi të ndryshme, për ta bërë fanellën me detaje që mund të shihen vetëm nga ai që e mban veshur”, thuhet në njoftimin e klubit.

Man United will wear this lovely shirt in 2020/21

Wan-Bissaka models the shirt, which looks superb with its graphic print

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.