Standard.al

Avokati Goxhaj: Kush e sheh Erion Veliaj të shkëputur nga Rama bën gabim

0

I ftuar në Rtv Ora, avokati, Altin Goxhaj, thotë se ata që e kanë parë të shkëputur Erion Veliaj nga kryeministri Edi Rama e kanë gabim.

Goxhaj: E njoh mirë Erion Veliaj dhe atë që përfaqëson.Gabimi që është bërë është fakti se Erion Veliaj është i shkëputur nga Edi Rama dhe Erion Veliaj është një trim i madh që guxon të përballet me median e lirë. Erion Veliaj është pjesë e ciklit, pjesë e axhendës dhe gjyqi me Erion Veliaj është vetëm maja e ajsbergut. Në thelb, Ora News duke u marrë me Erion Veliaj po zbërthente çdo ditë pjesën poshtë ajsbergut. Poshtë ajsbergut është një aferë prej disa miliardë dollarë që ka të bëjë me atë që quhet pastrimi i parave të pista përmes lejeve të ndërtimit. Kjo është një qeveri kriminale, mafioze. Njerëzit largohen nga Shqipëria, këta shtojnë hapësirat e ndërtimit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.