Standard.al

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut! Ja sa pacientë kanë ndërruar jetë, regjistrohen 74 raste të reja infektimi

0

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bëri me dije se në vend janë regjistruar 74 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa kanë humbur jetën tre persona. Në Shkup janë regjistruar 14 raste të reja, Kumanovë – 8, Shtip -13, Strugë – 1, Kavadarë -3, Gostivar – 22, Berovë -3, Vinicë-4, Shën Nikollë-3 dhe në Kërçovë-2. Ndërkohë, numri i përgjithshëm i të sëmurëve me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut nga fillimi i epidemisë e deri më sot arrin në 11128, numri i të shëruarve 6972 pacientë, ndërsa i të vdekurve në 500. Për momentin numri i rasteve aktive me Covid-19 është 3656.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.