Standard.al

Horoskopi për muajin gusht sipas Paolo Fox, ja kush janë shenjat më me fat…

0

Horoskopi i muajit gusht 2019 nga Paolo Fox: shenjat më me fat në dashuri, shkollë dhe punë

Virgjëresha: Javët e ardhshme do të jenë shumë introspektive. Deri në 22, Dielli në Luan ju shtyn të bëni një pushim nga gjithçka përreth jush dhe të mendoni më shumë për veten tuaj. Mërkuri, planeti juaj qeverisës, mbështet sektorin e ndjenjave, por edhe shkëmbimet dhe dialogun. Marrëdhënia juaj me paratë dhe menaxhimin e shpenzimeve janë gjithashtu në fokus këtë muaj. Ju dëshironi të bëni ndryshime në ekzistencën tuaj. Ndërsa Urani në tranzicion tek shenja e  Demit mund të sjellë një ndryshim të madh në jetën tuaj ideale, duke ju nxitur të ndryshoni disa zakone, ose ndoshta qëllime.

Gaforrja: Urani ju inkurajon të zini miq të rinj, ndërsa ideali juaj i jetës vazhdon të ndryshojë drejt një hapjeje gjithnjë e më shpirtërore. Nëse diçka nuk ju bind, pyeteni atë. A jeni i kënaqur me jetën tuaj? Çfarë do të dëshironit të ndryshonit? Marsi në Dashi ju siguron energji të madhe, veçanërisht në sferën profesionale do të jeni në gjendje të jeni karizmatik dhe bindës. Por kini kujdes që të mos e teproni, sepse qëndrimi juaj, ndonjëherë edhe tepër konkurues, gjithashtu mund të krijoj tensione.

Luani: Zgjidhje të mira mund të vijnë në punë, mbi të gjitha falë gjallërimit të mendjes suaj. Drejtojeni këtë energji në planifikimin e një projekti, ose për të mbështetur dikë që është në vështirësi. Në përgjithësi, ky është një muaj që sjell energji dhe shndërrime të mëdha.  Urani në shenjën e  Demit ju nxit të çliroheni nga diçka që ju mundon prej kohësh. Nga data 23 deri në datën 31 kur Dielli lë shenjën tuaj për të hyrë në atë të Virgjëreshës, do të jetë një mundësi për të menaxhuar më mirë financat tuaja.

Peshqit: Asgjë nuk ju frikëson këtë muaj, mund të ndiheni të fortë dhe të sigurt. Dielli transit në shenjën e Luanit deri në datën 22 nënvizon cilësitë tuaja. Venusi është gjithashtu në favorin tuaj, dhe aftësia juaj për t’u angazhuar dhe bindur gjithashtu rritet. Të gjithë rrotullohen rreth jush, dhe ata janë të vëmendshëm ndaj mendimeve tuaja. Një gusht gati i përsosur është në horizont. E tëra çfarë duhet të bësh është të argëtohesh, të jesh vetvetja dhe ta shikosh të ardhmen me optimizëm.

Dashi: Do të shijoni një dinamizëm të madh. Sektori emocional gjithashtu do të jetë në plan të parë. Marsi në shenjën tuaj vazhdon tranzitin e tij duke sjellë forcë dhe gjallëri. Deri më 22 gusht, ju mund të mbështeteni në tranzitin e Diellit në Luan që përmirëson marrëdhënien tuaj me partnerin. Një pasion i përtërirë ose një takim veror do t’ju ndihmojë të jetoni jetën tuaj në fushën e ndjenjave në një mënyrë të re.

Demi: Do të ketë një zgjim të vërtetë për ju që këtë muaj do të preket nga disa ndryshime. Ju gjithashtu ndiqni një ideal në këtë fazë, nën aspektin e mirë të Jupiterit, Saturnit dhe Plutonit që ju shtyjnë të besoni në aftësitë tuaja. Marsi në Dash mund të ju bëjë mjaft të shqetësuar, rrezikoni të humbni durimin lehtë dhe do të ndiheni nën presion, kështu që bëni kujdes.

Shigjetari: Lajmet dhe ndryshime në vendin e punës mund t’ju ndihmojnë të arrini suksese të papritura. Për horoskopin e muajit, Gushti është gjithashtu një kohë e mirë për ata që duan të investojnë shuma të vogla. Në dashuri, kushdo që ka një njohje intriguese do të ketë mundësi të mira për të vazhduar historinë e tij. Zgjedhjet që ju bëni tani mund të ndryshojnë edhe jetën tuaj.

Bricjapi: Jupiter dhe Saturni tranzit në shenjën tuaj tregojnë se ju keni vendosmëri, thellësi dhe forcë të brendshme. Urani në Demi ju shtyn të mos vendosni  në fushën sentimentale. Deri në 7, Venusi në shenjën e Binjakëve tregon se tashmë ka tolerancë dhe gjithashtu mirëkuptim ndaj të tjerëve. Nga data 8 në 31, planeti i dashurisë kalon nën shenjën e Gaforres dhe ju shtyn të jeni edhe më shumë të përfshirë në jetën familjare dhe më gjerë. Por disa momente tensioni janë të mundshme.

Binjakët:Një zgjidhje e gatshme për t’u zbatuar përfundimisht. Sidoqoftë, ata me çështje ligjore të pazgjidhura do të duhet të presin deri në fund të vitit. Ju duhet t’i lejoni vetes një moment të kohës së lirë, një moment pushimi që do t’ju nxisë të filloni një sezon të ri pune, edhe më të ngarkuar. Për horoskopin e muajit, Gushti ju ndihmon për të jetuar më shumë marrëdhënie të pakujdesshme dhe pa shumë kufizime. Ashtu siç mund të sqaroni një histori që ka vazhduar për disa kohë. Ky është një muaj që ju jep mundësinë të rikuperoni dhe të reflektoni atë që dëshironi.

Peshorja: Ky muaj do të jetë gjithashtu shumë domethënës për çështje financiare. Kërkimi juaj për stabilitet mund t’ju shtyjë të kurseni para, t’i kushtoni më shumë vëmendje shpenzimeve. Venera, planeti juaj, rrit idealizmin por duhet të përpiqemi të jeni më pragmatikë për çështjet që lidhen me punën. Që nga 23, Dielli në Virgjëresh ju thekson nevojën tuaj për të hetuar ndjenjat dhe natyrën e disa marrëdhënieve.

Akrepi: Këtë muaj do t’i jepni theks më të madh ndjenjave, jetës në çift, romantizmit tuaj të fshehur nën maskën e pakalueshme të indiferencës. Shumë planete tranzit në Bricjap stimulojnë thellësisht mendjen tuaj, vetëvlerësimin tuaj dhe ju japin aftësi të mëdha për reflektim dhe ndjenjën e përgjegjësisë. Nga data 23, gjithçka do të jetë më e lehtë dhe më e qetë.

Ujori: Dëshironi të kënaqni sa më shumë njerëz, altruizmi juaj ju shtyn të jeni shumë zemërgjerë, por kini kujdes që të mos e teproni! Gjithashtu kurseni kohë për të pushuar, përndryshe rrezikoni të rifilloni aktivitetet tuaja të lodhur. Saturni ,Plutoni dhe Jupiteri ngadalësojnë përparimin tuaj profesional. Disa tensione mund të shqetësojnë familjen. Të presin disa polemikë, por nëse mund të mbani një ekuilibër të caktuar, gushti do të jetë një nga muajt më të dashur të vitit!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.