Standard.al

Zbulohet kush është adoleshenti që u mbyt sot në lumë

0

Një i ri është mbytur në ujërat e lumit Drin pasditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00 kur tre të rinj të moshës rreth 18 vjeç kanë qenë duke lundruar në lumë me një varkë me ajër nga këto që shiten rëndom në dyqanet online. I riu është identifikuar dhe është Edison Zuna, 18 vjeç, nga qyteti i Peshkopisë.

Dyshohet se të rinjtë janë nisur nga ura e Topojanit dhe kur kanë mbërritur tek ura e Telit poshtë fshatit Gradec mund të ketë rënë nga varka për shkak se lumi bëhet i rrëmbyeshëm.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.