Standard.al

Zhupa: Veliaj kryemashtruesi, pas demaskimit publik ka anulluar tenderin për mobilimin e bibliotekës inekzistente të Kombinatit

0

Zëdhënësja e PD-se Ina Zhupa, nepermjet nje postimi ne Facebook ka publikuar dokumentet ku tregon sesi kryebahskiaku Veliaj ka anulluar pas denoncimit tenderin per mobilimin e bibliotekes inekzistente te Kombinatit.

Postimi i plote:

Veliaj kryemashtruesi, pas demaskimit publik ka anulluar tenderin per mobilimin e bibliotekes inekzistente te Kombinatit.

Cuni i Terpanit, kryebashkiaku i emeruar, paska dale dje ne keshillin bashkiak edhe e ka mbrojtur medemek do merrte mobilim per nje vend fantazem qe biblioteka ende ska. Por ne relacionin teknik sic mund ta shikoni ne tender e ka te caktuar edhe godinen ekzistuese edhe arsyet e mobilimit qe skishin lidhje me realitetin.

Vetem nje mashtrues serial i kapur ne shperdorim mund te vazhdoj te mashtroj publikun me pallavra edhe pse ne fakt e ka anulluar se letrat e conin per ndjekje penale.

Une do vazhdoj te mbroj interesat e qytetareve te Tiranes, cdo ore edhe cdo dite, te nxjerr cdo fakt e prove se si e keqmenaxhon Tiranen, sesi e ke kthyer ne beton, ke paralizuar qytetin dhe mendon vetem per oligarket dhe pasurimin tend.

Fotografia e Ina K. Zhupa
Fotografia e Ina K. Zhupa
Fotografia e Ina K. Zhupa

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.