Standard.al

Foshnja me koronavirus ndihmon në zbulimin shkencor…

0

Një foshnje me koronavirus ka dhënë provën më të fortë deri më tani që infeksioni mund të merret edhe që në barkun e nënës, tregojnë doktorët.

Vajza nga Texas u vendos në kujdes intensiv sapo u lind, pasi e ëma u diagnostikua me Covid-19.

Ajo u testua pozitive për koronavirus ditën pasi lindi. Kjo pasi u vu re se vajza po vuante nga probleme me frymëmarrjen dhe ethe.

Kur shkencëtarët analizuan placentën e saj, ata zbuluan inflamacion dhe shenja të koronavirusit.

Kjo provon se foshnja e mori virusin, teksa ishte ende në barkun e nënës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.