Standard.al

Henze: Rama u tall me pandeminë, të japë dorëheqjen urgjent, duhet qeveri kalimtare!

0

Këshilltari politik i CDU-së, Martin Henze, ka reaguar lidhur me situatën serioze të krijuar nga koronavirusi në vendin tonë. Përmes një postimi në Twitter, Henze shkruan se kryeministri shqiptar u tall me pandeminë dhe nuk e mori seriozisht situatën.

“Në Shqipëri nuk ka kontroll serioz të pandemisë: 4 muaj tallje nga Rama, 20 muaj nxjerrje autoblindash në rrugë, mungesë testimesh, vetëm korrupsion, qeveri kaotike, dorëheqje menjëherë dhe qeveri kalimtare, është një emergjencë!”,- shkruan në një postim në Twitter, Martin Henze.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.