Standard.al

‘Pandemia kërkon Edin’/ Vasili ironizon keq Ramën: Ku u zhduk kryepidemiologu që i tregoi vendin OBSH-së?

0

Nen kryetari i LSI Petrit Vasili ka thumbuar kryeministrin Rama nepermjet nje postimi ne Facebook.

Vasili ngre ‘pikepyetje te forta’ se ku eshte zhdukur tani, ne pikun e pandemise, kryeministri i gjitheditur, i cili nuk nguronte te ishte cdo dite ne ekran gjate kohes se karantines.

Postimi i plote:

Pandemia kerkon Edin!!

Kryeministri i perditshem i pandemise ne FB ne TV ne Twiter, ka humbur!

Ku eshte Edi kryepidemiologu, kryeinfeksionisti dhe kryestatististicieni i pandemise?

Ku u zhduk kryestrategjisti qe i tregoi vendin OBSH?

Ku eshte tribuni antitestim dhe antimaske?

Ku eshte kampioni qe e nxori Shqiperine te paren ne bote?

Eshte fshehur sic e ka zanat.

Eshte shejtan i madh Edi.

Gjithmone kur del djale e rremben vete Edi, ndersa kur del vajze ta le ne preher sic po jua le tani eksperteve te pandemise.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.