Standard.al

“Më kërcënoi fizikisht”, Vjosa Osmani denoncon në polici deputetin…

0

Seanca e djeshme në Kuvendin e Kosovës është shoqëruar me tensione.

Në debate është përfshirë edhe Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani, e cila ka ndërprerë seancën pas përplasjes me deputetin e LDK Xhavit Ukaj.

Lidhur me këtë incident ka reaguar vetë kryetarja e Kuvendit, e cila ka shkruar në facebook se ka denoncuar deputetin e LDK-së në polici.

Osmani shprehet se Ukaj e ka kërcënuar fizikisht dhe me gjuhë banale të paprecedent.

POSTIMI:

Ndaj deputetit që më ka kërcënuar fizikisht dhe me gjuhë banale të paprecedent për një institucion si Kuvendi, kam hapur rast në polici.

Shpresoj që organet e rendit të merren sa më shpejt me këtë rast, ndërkaq ne i kthehemi punës së Kuvendit të hënën në orën 14:00, sipas vendimit të Kryesisë së Kuvendit.

Ka tema të rëndësishme me të cilat duhet të merremi, siç është menaxhimi i pandemisë dhe nuk lejoj asnjë person të papërgjegjshëm të më pengojë në kryerjen e detyrës zyrtare në përputhje me rregulloren e Kuvendit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.