Standard.al

Policia u nis për kanabis, i gjen një tufë me automatikë, kolonjarit…

0

Policia e Kolonjës dhe ajo e Korçës, që u nisën për një operacion antikanabis në fshatin Radovickë, të koduar me emrin e këtij fshati, kontrolluan shtëpinë e D.B, për të cilin kishin informacion se kultivonte bimë narkotike.

Por, përtej disa rrënjëve të kanabisit, zbulimi i policëve qe më i madh. 36-vjeçarit D.B iu zbuluan brenda në shtëpi, një tufë me automatikë: 3 kallashnikovë, 1 pushkë bashkë me 3 krehëra me fishekë.

Atij iu vunë menjëhërë prangat dhe iu komunikuan d yakuza: “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.