Standard.al

Mbyllet pjesa e parë e derbit, rrjetat mbeten të paprekura

0

Është mbyllur me rrjeta të paprekura pjesa e parë e ndeshjes Partizani-Tirana, që po zhvillohet në këto çaste në “Air Albania Stadium”.

Këto 45 minuta janë karakterizuar nga një luftë e fortë sportive, ndërsa rastet për shënim kanë qenë të pakta në të dyja portat.

Kujtojmë që Partizani vjen në këtë takim pa 5 lojtarë, të cilët janë infektuar nga koronavirusi dhe i janë nënshtruar protokollit të karantinës, ndërsa para derbit është braktisur dhe nga trajneri Adolfo Sormani.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.