Standard.al

‘Vetëflijimet në familjen Josifi/ Flet Imzot George Fredo: Sektet gjetën terren pas rënies së komunizmit në Shqipëri

0

Imzoti i Metropolit për Tiranën dhe Durrësin, George Fredo, i ftuar ne Open ne Top Channel dha disa shpjegime për sektet dhe ngjarjen e rëndë në Kombinat. Fredo tha se sektet kanë gjetur terren në Shqipëri pas daljes nga komunizmi të vendit tonë.

“Sektet gjetën terren pas rënies së komunizmit në Shqipëri. Pas komunizmit nuk kishte edukim fetar. Duhet të kuptojmë çfarë është sekti. Sekti është një devijm ndaj bashkësisë fetare, dhe nganjëherë sekti ka dhe urrejtje”- tha Fredo.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.