Standard.al

‘Ëndrrat e fëmijëve, më të rëndësishme se demagogjia e Ramës’/ Kryemadhi: Do ndryshojmë qasjen sociale

0

Me anë të një postimi në Facebook, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka zbuluar një shifër rreth borxhit që ka cdo fëmijë, si pasojë e demagogjisë së Rilindjes.

Postimi i plotë i Monika Kryemadhi:

Fjalët e saj të çlirëta për ëndrrat e së ardhmes janë më të rëndësishme se demagogjia e politikës së Rilindjes. Paaftësia dhe korrupsioni po rëndojnë edhe në shpatullat e njoma të saj.

Sot nga politikat e Edi Ramës mbi supet e Annelias rëndojnë mbi 14 mijë euro borxhe. Por si për të, ashtu edhe për çdo fëmijë shqiptari që lind.

Duhet të ndryshojmë qasjen ekonomike, duhet të çlirojmë tregun, duhet të reformojmë arsimin, si detyrim ndaj këtij brezi të mrekullueshëm.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.