Standard.al

Rama porosi deputetëve në qarqe: S’ka zgjedhje të parakohshme në Bashki! Jo lista të hapura

0

Kryeministri Edi Rama ka takuar deputetët sipas qarqeve, ku ka ndarë detyrat për fushatën zgjedhore dhe ka thënë se nuk ka zgjedhje të parakohshme në Bashki dhe se nuk është për lista të hapura.

“Nuk ka zgjedhje të parakohshme për bashkitë, kryebashkiakët do të vijojnë mandatin e tyre. Unë nuk jam për lista të hapura, por çfarë nuk ndodh deri në fund, kështu që kjo fushatë është betejë e juaja. Në varësi të dinamikës politike, mund të mos kemi koalicione parazgjedhore”, mësohet t’u ketë thënë Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.