Standard.al

“Rama fshihet dhe nuk flet as për humbjen e jetëve të dy mjekëve”/ Koduzi: Një person i stafit mjeksor me COVID-19, stafit të QSh nuk i bëhet tampon

0

Eksperti i shëndetësisë, Gazment Koduzi, shkruan se një person I staft mjekësor në Kamëz është infektuar me Covid-19, ndërkohë që stafit të Qendrës Shëndetësore nuk i bëhet tampon.

‘Qeveria eshte dorezuar perpara virusit covid-19. Ajo nuk arrin te mbroje as qytetaret, as punonjesit e shendetesise. Nje staf mjeksor i qendres shendetesore Kamez ka rezultuar covid-19 pozitiv, dhe gjej rastin ti uroj koleges sherim te shpejte. Por, asnje nga stafi nuk eshte kontaktuar per hetim epidemiologjik, aq me teper ti behet tamponi. Ne mungese te kryerjes se tamponit, kjo qender duhet mbyllur derisa te sqarohet statusi shendetesor i punonjesve te saj, qe mos te kthehe ne qender infektimi per popullaten si QSUT. Nderkohe, Rama eshte fshehur, dhe nuk foli asnje fjale as per humbjen e jeteve te dy mjekeve. TURP

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.