Standard.al

Keqmenaxhimi i pandemisë/ Kryemadhi: Shqiptarët janë të falimentuar, nëse do kishte më shumë testime…

0

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi eshte e ftuar ne Euro News Albania per te folur rreth situates aktuale te covid-19 ne Shqiperi.

Kryemadhi deklaron se keqmenaxhimi i qeverise e ka sjelle situaten ketu ku jemi, me shtim te rasteve te infektuara dhe numrit te viktimave.

Kryemadhi shprehet se Ministria e Shendetesise nuk i ka marre masat per te bere testime te shumta dhe shpeshta tek qytetaret, ndersa shton se do ishte me mire qe edhe mjeket te insistonin ne kryerjen e tamponit dhe jo ne pelqimet e postimeve te kryeministrit.

Gjithashtu Kryemadhi shprehet se e gjithe kjo situat e keqmenaxhuar nga qeveria i ka futur shqiptaret ne krize ekonomike.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.