Standard.al

AMT nxjerr videon: Kush e harron të kaluarën, është i dënuar ta rijetojë…

0

“Kush e harron të kaluarën, është i dënuar ta rijetojë…”

Kështu shprehet Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në një postim të sajin në Facebook ku përmes një videoje krahasuese tregon ngjashmëritë mes regjimit komunist dhe qeverisë aktuale.

Vijnë pamje nga viti i mbrapshtë 1967, kur qeveria komuniste e kohë shembi objektet e kulteve fetare në vend dhe 17 maji i 2020-ës, kur qeveria ndërhyri dhunshëm në orët e para të mëngjesit për të shembur godinën e Teatrit Kombëtar në Tiranë.
Pamjet:

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.