Standard.al

“Denoncuesi i Edi Ramës për ikonat po kërcënohet nga shërbimet sekrete”

0

Deputeti Lefter Maliqi ka denoncuar sot kërcënimet ndaj koleksionistit, Gjergji Thimo, i cili dy javë më parë akuzoi Edi Ramën se ka fshehur arrestimin e tij gjatë kohës që ishte emigrantë në Francë.

Deklarata e plotë e Lefter Malqit:

“Denoj me ashpersine me te madhe, shantazhimin, kercenimin qe po i behet nga polic civil dhe te sherbimeve sekrete ndaj denoncuesit dhe koleksionistit Korcar Gjergji Thimo, i cili me guxim si patriot, denoncoi Ramziun si hajdut i 1600 ikonave duke i treguar dhe nr personal te dosjes se Ramziut te denuar ne France per vjedhje ikonash.

Si deputet dhe antar i komisionit te sigurise kombetare, si ish drejtues i policise, i burgjeve dhe pushtetit lokal, i bej thirrje Lleshit dhe Ramziut te heqin menjehere dore nga cdo forme terrori psikologjik, kercenimi, shantazhimi, survejimi njelloj si ne kohen e diktatures ndaj Gjergj Thimos.

Gjergj Thimo duke qare i terrorizuar telefonoi gazetaret dhe kërkon ndihme për jetën e tij Ambasadës Amerikane pasi shteti i ka rrethuar shtepine me mbi 12 narkopolic civil dhe te shërbimit sekret. Ramzi hiq dore nga mllefi, urrejtja qe ke, për çdo denoncues se ka ikur koha e diktaturës se etërve te tu.

Enverin e terhoqen zvarr pas vdekjes, fundi yt me mekatet, poshtersite qe i ke bere popullit, dhe mallkimet e tyre heret apo vone do te japin ndeshkimin me te rende se eterit e tu. Tradhetia ndaj popullit te Kosoves,percarja qe u ke bere shqiptareve, krimi, korrupsioni, cpopullimi, etja per pushtet, zaptimi i institucioneve, goditja e miqve dhe kundershtareve, burgosja e te varferve, shantazhimi e kercenimi qe u ke bere artisteve, gazetareve, studenteve, qytetareve, droga, mashtrimet, aktrimet e peshtira ndaj cdo fatkeqesie,varferimi dhe dyfishimi i borxhit publik do jene pasojat qe do te japin fundin me te hidhur qe ka pas ndonje endrrimtar i pushtetshem si diktator👎”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.