Standard.al

Koronavirusi bën ‘kërdinë’ në Bashkinë e Kavajës!

0

Ministria e Shëndetësisë raportoi se ditën e sotme janë konfirmuar pozitivë 6 persona në qytetin e Kavajës.

Burime për abcnews.al kanë njoftuar se të 6 rastet pozitive i përkasin administratës së bashkisë së këtij qyteti.

Ndërkohë 5 prej tyre janë vetëkarantinuar në shtëpi, ndërsa një tjetër kërkonte shërbim të specializuar dhe është dërguar në Spitalin Infektiv në Tiranë.

Ende nuk dihet se si janë infektuar punonjësit e kësaj bashkie.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.