Standard.al

Ish lojtari i Barcelonës “lëshon” bombën: Nëse Messi dhe CR7 do të bëheshin bashkë tek Juve atëherë…

0

Ndërprerja e bisedimeve për rinovimin e kontratës se Leo Messit, dëshira për të provuar një ambient të ri, ideja për të përqafuar mësuesin e tij te Siti, Guardioën, ose të mbyllë karrierën te skuadra e zemrës, Njuells Old Boj ka bërë të ëndërroje bota e futbollit.

“Mjaft agjentë në botë të cilët ëndërrojnë të bëjnë bashkë në një skuadër Kristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. Nëse do të ndodhte, do të ishte një “boom” për Juventusin dhe sigurisht që do të rikuperonte shpejt paratë e investuara, pasi do të rriste ndjeshëm të ardhurat nga marketingu. Do të ishte diçka historike t’i shihnim bashkë në të njëjtën skuadër dhe besoj që kjo u intereson shumë sponsorëve, ndaj nuk është më diçka e pamundur”- eshte shprehur Rivaldo ish futbollisti i Barces.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.