Standard.al

Horoskopi javor për financat/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë për ditët në vazhdim…

0

Dashi 

Çështjet tuaja financiare këtë javë do të jenë të zhvilluara mirë, veçanërisht nëse ato lidhen me njerëz të lindur nënshenjat e tokës ose me shenja të zodiakut ajror.

Demi 

Gjatë javës do t’ju duhet të blini një dhuratë (ka shumë të ngjarë për një burrë) ose të falënderoni në një farë mënyre një person që ju ndihmoi kur ju duhej. Pas kësaj do të merrni lajme të mira në lidhje me një tjetër burim të ardhurash.

Binjakët

Java sjell një marrëdhënie financiare me një fëmijë ose një të ri, ka shumë të ngjarë nga familja juaj, e cila mund të jetë e lidhur me shpenzimet personale, por mund të ketë lidhje me një investim në arsim, karrierë ose biznesin e vet.Disa nga ju do të jenë të kënaqur me paratë që do të merrni për një fëmijë, të tilla si alimentimi, bursa, ndihma sociale dhe të tjerët.

Gaforrja

Përdorni trendet e favorshme të kësaj jave për të zgjidhur çështjet tuaja në lidhje me dokumentet, me marrëdhëniet financiare midis të afërmve.Ju mund të shijoni lajme në lidhje me paratë.

Luani 

Gjatë javës do të planifikoni shpenzime ose aktivitete të tjera financiare me një fëmijë ose një të ri nga familja juaj. Këto nuk janë ngjarje të pakëndshme dhe mund të përfshijnë marrjen e parave të lidhura me to.

Virgjëresha

Gjatë këtyre shtatë ditëve, telashet në shtëpinë tuaj do të vijnë dhe do të shkojnë shpejt, kështu që mos bëni kërkime në çështjen e tyre ose kush do të jetë fituesi i fundit.Problemet shtëpiake, ku ato lindin, do të kenë një zgjidhje të shpejtë, pa kosto të lartë ose pasoja të rënda.

Peshorja

Gratë në moshën 35 vjeç do të kenë një javë të favorshme për të freskuar shtëpinë e tyre, për blerje në lidhje me rehati në shtëpi dhe për të zgjidhur raste të ndryshme pronash.Burrat e Peshores mund të përballen me komplikime ose pengesa në lidhje me një kontratë ose dokumentin tuaj financiar.

Akrepi

Falë disa punëve që nuk po shkojnë në rrugën e duhur do të hasni problem me finacat tuaja. Ndaj duhet të tregoheni shumë kujdes kur bëni shpenzime.

Shigjetari

Ju jeni gati të merrni para që hyjnë rregullisht në buxhetin tuaj personal ose të familjes: paga, pensioni, etj.Do të keni pritshmëri të rëndësishme për ngjarje të ndryshme këtë javë.

Bricjapi

Do të lindin shpenzime të papritura, por ato do të jenë për diçka të këndshme dhe do t’ju sjellin një emocion të këndshëm. Shqetësimet tuaja gjatë këtyre shtatë ditëve mund të jenë të lidhura me një lajm ose dokument që mezi pret të merrni.

Ujori

Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumica e angazhimeve tuaja do të jenë të rëndësishme dhe përcaktojnë stilin e jetës tuaj në të ardhmen.

Java do të jetë e favorshme për angazhimin dhe zhvillimin e çështjeve gjyqësore ose ligjore. Financat do të jenë të mira por duhet të dini si ti menaxhoni.

Peshqit

Disa nga gjërat e mira këtë javë do të lidhen me paratë që do të merrni përmes njerëzve nga familja juaj ose përmes një biznesi familjar

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.