Standard.al

Arrestohet shqiptari në Greqi, dyshohet se vrau një të moshuar në vitin 2003

0

Autoritetet greke kanë arrestuar një shqiptar, i cili dyshohet për një vrasje të kryer në vitin 2003. Shqiptari ishte futur në banesën e një të moshuare në qytetin e Volos dhe pas grabitjes e kishte vrarë duke e goditur disa herë me sende të forta.

“Asnjë çështje nuk është e mbyllur për Policinë Greke, pa marrë parasysh sa kohë kalon, nëse nuk hetohet”, tha Drejtori i Përgjithshëm Rajonal i Policisë së Thesalisë, Asterios Mantziokas, i cili theksoi se “puna metodike që kryhet çdo ditë në laboratorët e mjekësisë ligjore do të zbulojnë edhe raste të tjera të ngjashme”.

https://www.protothema.gr/greece/article/1023555/volos-tautopoiithike-o-dolofonos-ilikiomenis-18-hronia-meta/

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.