Standard.al

Ndodh e papritura/ Lionel Mesi refuzon rinovimin dhe do largohet nga Barcelona

0

Lajm i papritur dhe i befasishëm në Barcelonë.

Lionel Mesi ka bërë një frenim të papritur në bisedimet për rinovimin e kontratës së tij me katalanasit dhe dëshiron që të largohet sezonin e ardhshëm.

Raportimi i lajmit “bombë” që ka tronditur kampin katalanas erdhi nga Manu Karrenjo, gazetar i “El Largueros”.

Sipas tij, sulmuesi argjentinas nuk ka dëshirë që të vazhdojë të qëndrojë te Barcelona dhe është i lodhur nga gjithçka po ndodh në këtë skuadër në muajt e fundit.

Disa ditë më parë u përfol se babai i Mesit dhe katalanasit po hidhnin hapat për arritjen e marrëveshjes për zgjatjen e kontratës edhe për 2 vite të tjera, por Leo nuk dëshiron ta bëjë këtë gjë për momentin.

Ai kërkon ta mbyllë këtë kontratë në qershorin e vitit 2021 dhe pastaj të largohet si lojtar i lirë për të nisur një tjetër aventurë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.