Standard.al

Rasti i parë/ Foshnja një muajsh e gjysmë rezulton pozitiv me Covid-19, shtrohet në shërbimin infektiv

0

Nje fëmijë rreth një muajsh e gjysmë ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Femija ka shfaqur simptomat e virusit dhe për këtë arsye ndodhet i shtruar në shërbimin infektiv në pediatrinë e QSUT-së.

Dyshohet se fëmija eshte infektuar nga e ëma, nderkohë që pritet të dalë përgjigja e tamponit edhe për të.

Ky është rasti i parë në Shqipëri që kemi një femijë të shtruar për shkak të koronavirusit.

Pritet një përgjigje mga Ministria e Shëndetësisë në lidhje me këtë rast.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.