Standard.al

“Moçal-opozita” rebelohet! Deputeti: Unë, Murrizi dhe Valteri nuk p*erdhim nga askush!

0

Pasi po kuptojnë se nuk kanë më asnjë shans të jenë pjesë e Parlamentit të ardhshëm, sic edhe nuk do kishin pasur kurrë mundësi edhe në këtë aktualin, po të mos ishte dorëzimi i mandateve nga PD e LSI, deputetët e ‘opozitës së re’ po luajnë kartën e të fortëve. Marrë shkas nga fakti se sot në Parlament, edhe PS i qëndroi marrëveshjes të firmosur në Këshillin Politik me PD e LSI , jo se e do marrëveshjen, por për shkak të presionit ndërkombëtar dhe kryesisht SHBA, deputetët e asaj që njihet si “moçal opozita” janë tërbuar fare.

Shpresat e vetme i kishin te marrëveshja me Ramën, ku edhe sic pohoi pazarin deputeti Lefter Maliqi, një pjesë e tyre kishin marrë premtim nga kryeministri dhe Balla, se do ishin pjesë e Parlamentit të ri, vetëm e vetëm që të mos votohej marrëveshja për reformën zgjedhore në Këshillin Politik.

 

Sot në Parlament, nga halli se po e ndjejnë që sdo jenë më pjesë e pushtetit, as do kenë më gjë në dorë e jo m pak të votojnë si kukulla sic kanë bërë këtë 1 vit e gjysmë, ligjet e Ramës, deputetët e opozitës parlamentare shpërhtyen në kritika edhe akuza.

Një prej tyre, Arlind Çaçani deklaroi me bindje se ai, Murrizi, Halit Valteri e shokët e tjerë të “moçal opozitës” do e japin përgjigjen në shtator.  “Fisi Murrizve, Litave, Çaçaneve, Elezeve, Valterve dhe Jakimeve nuk “pordhen” nga kafshimet e nje nga regjimeve me te egerta ne bote, jo me do “pjerdhin” nga pickimet e larvave te mbetura nga ai regjim. Bashk me Vajzen e Azemi me Albanin dhe te gjithe koleget e tjere te opozites do te na shifni deri ne shtator, deri atehere kini durim”.

Dhe kur të  thotë nuk p*erdhim askënd, një deputet i kësaj medet-opozite që është në Parlament si bisht i listave të PD e LSI , vajmedet Shqipërisë e halleve të saj!

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.