Standard.al

Burri më i pasur në botë, Jeff Bezos arrin një rekord të ri falë pandemisë…

0

Pasuria e Jeff Bezos ka arritur në $171.6 miliardë, duke thyer kështu rekordet e tij personale të mëparshme.

Vlera e miliarderit arriti kulmin të mërkurën, teksa aksionet e Amazon arritën vlerën $2,878, duke u rritur kështu me 4,4%.

Bezos, i cili është njeriu më i pasur në botë, e rriti pasurinë pas divorcit me të shoqen Mackenzie Bezos vitin e kaluar. Tani ajo është gruaja e dytë më e pasur në botë.

Këtë javë pasuria e tij theu dhe këtë rekord dhe besohet se karantina ka ndikuar shumë. Vetëm këtë vit pasuria e tij u rrit me $56.7 miliardë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.